Polynesie - rozcestník o Havaji a Francouzské Polynésii


Přejdi na obsah

Tahitská svatba

Články > Sylva Santarová

F:\WEBOVKY\polynesie\ObjImage\1111_351.jpg
Error File Open Error

Tahitská svatba pro romantické duše
Dnes se zamilovaní do manželství příliš nehrnou, to je známá věc... Ale když už se rozhodnou tento zásadní životní krok udělat, často ustupují od trendu malých, skromných svateb a plánují si svůj den s velkým D v opravdu velkém stylu.
Někteří novomanželé si říkají své "ano" pod vodou, jiní ve vzduchu, na vrcholcích hor, v zámeckých zahradách nebo na mořské pláži...
Pokud přemýšlíte o nějaké hodně, ale hodně romantické variantě, tak ať už to stojí za to…
Koneckonců kolikrát se člověk žení nebo vdává. Jednou, dvakrát? … Víckrát? (Rekordmanem je Česku režisér Weinlich, ten se ženil desetkrát…) Ale předpokládejme, že budete mít víc štěstí než on bude to poprvé a naposled. A vraťme se rychle ke svatební romantice.

Nejromantičtější, nejpohádkovější, nejsladší… víc už to nejde
Tahitská svatba, to je to pravé pro vaši romantickou duši. No zkuste si to představit...
Věnci ozdobení snoubenci, připlouvají v tradičním bílém pareu po hladině laguny. Za zpěvu milostných písní doplují na soukromý ostrůvek - motu. Ženich i nevěsta, každý zvlášť, na vyzdobeném vahadlovém člunu - piroze. Během snového svatebního obřadu, celebrovaného místním knězem, přijmou od svatebčanů nové tahitské jméno. Všude kolem samí tanečníci a tanečnice. Po obřadu si novomanželé vyjedou při skoro kýčovitém západu slunce na projížďku katamaránem. Na terase bungalovu pak na ně čeká slavnostní večeře se svatebním dortem a francouzským vínem. Všude kolem neskutečná příroda a exotické voňavé květiny.

Umíte si představit větší romantiku?
Svatební obřady tady mají několik variant.
Mohou se odehrávat v zahradě, pod palmami na pláži nebo třeba v polynéské vesnici na ostrově Moorea. V hotelu na ostrově Bora Bora k těmto účelům dokonce postavili - přímo nad hladinou laguny - kapli s výhledem na vrchol protějšího ostrova.

Romantická svatba na ostrovech Francouzské Polynésie je určitě zážitkem, na který se nezapomíná.

autor: Sylva Santarová

F:\WEBOVKY\polynesie\ObjImage\1111_1_29.jpg
Error File Open Error

Polynesie o.s. | Aktuality | O nás | Tanec | O Polynésii | Články | Kontakt | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku